| Bogdanovici24 a întrebat:

Salutare.Va rog sa ma ajutati URGENT!(vreau raspunsuri doar din partea celor care au cunostinte).
Vreau sa reinstalez windows 7 insa am o problema care persista de mai bine de 1 an,PROBLEMA E URMATOAREA:tastatura mi se activeaza doar dupa ce porneste sistemul de operare,mai pe intelesul tuturor nu pot naviga cu tastatura in BIOS(boot manager, windows error recovery).
Iar atunci cand intorduc CD-ul bootabil cu win7 imi apare cunoscuta fraza " press any key to boot CD" ...insa degeaba apas orice tasta ca nu functioneaza >= NU booteaza CD-ul.
Si in WINDOWS ERROR RECOVERY nu pot alege optiunea Safe Mode de ex sau orice alta optiune, nu pot sa fac nimic cu tastatura doar dupa ce porneste sistemu de operare.
Vreau sa mentionez ca tastatura FUNCTIONEAZA 100000%!

Vreau un raspuns cat mai rapid si cel mai bun. Ofer funda, vot ce vretI.
Ajutor Urgent!

Răspuns Câştigător
| NeaGheorghiță a răspuns:

Salut, banuiesc că tastatura e la USB, s-ar putea sa ai optiune in bios care să nu poti sa folosesti tastatura usb, incearcă sa inți in bios fie cu tastatura care o ai fie imprumuti una cu mufa(care sa nu fie usb, nu stiu cum se numeste) si cauti prin bios usbKeyboard sau ceva de genul, si dai enable, și dupa ar trebui să meargă ( am avut și eu problema asta, dar am reusit sa intru in bios cu aceeasi tastatura fara sa o schimb, acum depinde si de bios, nu toate sunt la fel ) Sper ca ți-am fost de ajutor, aștept funda!

| Bogdanovici24 explică (pentru NeaGheorghiță):

Am cautat prostia aia ca sa dai enable la keyboard insa nu am gasit-o nicaieri.Nu exista vreo alta solutie ca sa instalez windows-ul din BIOS cu toate ca nu functioneaza tastatura?!
E singura solutie ca sa schimb tastatura cu una cu mufa PS/2?

5 răspunsuri:
| Hulio625 a răspuns:

Adaugă cd-ul și da-i instal din my computer, dupa ce se va restarta cred ca nu iti va mai cere sa dai bot și va intra direct în setup.

| Bogdanovici24 explică (pentru Hulio625):

In final l-am reinstalat din computer dar problema tot persista + evident ca nu am putut formata partitia C si au ramas toate cele de pe windows-ul vechi.

| joshdick1992 a răspuns:

Daca ai o tastatura cu usb e posibil sa nu iti mearga fiindca nu sunt instalate driverele. incearca o tastatura fara usb

| Bogdanovici24 explică (pentru joshdick1992):

Alta solutie nu exista? Cand am ajuns pe desktop imi apare driveru de la tastatura cum ca tastatura e pregatita, e totul in ordine.Care e problema? Exista vreo alta metoda?
Vreau sa-ti pun ca problema nu a aparut acuma recent ci a aparut in urma cu aproape 1 an cand mi-am instalat windows-ul si de atunci e problema nici macar in windows error recovery nu mergesad