| anonim_4396 a întrebat:

Salutare vreau sa fac un ventilator folosind un cablu usb si un cooler pe net am inteles ca e foarte simplu trebuie numai sa legi firul rosu la rosu si negru cu negru restul galben si alb parca sa le izolezi sa nu se atinga, dar eu la cablul meu usb am galben alb albastru si verde ...care este cel "negru"si cel "rosu"?
si daca le leg gresit si face scurt, imi afecteaza calculatorul sau curentul este prea mic?

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Eu zic sa iei un coolerpad din magazin costa de la 35 ron iar daca legi gresit si fac scurt firele atunci se arde mufa usb nu o mai poti folosi