| Simcea_Gabi_1992 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care este cea mai mare frecventa de procesor care suporta placa asta de baza Gigabyte GA-MA69-VM, eu am un procesor dual core de 4200+ frecventa si vreau sa pun unu mai mare si nu stiu ce frecventa suporta placa mea de baza

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Pai unul dual core (cu 2 nuclee) ar fi Amd Athlon X2 6400+, maximul ar fi un quad core (cu 4 nuclee) Amd phenom X4 555. Ti-as recomanda inainte sa montezi un alt procesor mai puternic, sa faci un update de bios, care le gasesti aici http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2500#bios