| x3NoM a întrebat:

Am asa :

Procesor-Intel Dual Core E5200

Placa de Baza-IntelG31

Memoria Ram-4GB DDR2

Hard Disk-320 GB

Unitate Optica-DVDRW

Interfata grafica-HIS Hd4350 512 MB

Sursa - 450 W

Si vreau sa imi iau astea :

1. Memorie RAM : kit 2x4096 MB, DDR3

2. Placa video placa-video-gigabyte-radeon-hd-6570-2048mb-ddr3

3. procesor-amd-fusion-a4-5300-2-nuclee-frecventa-3400-mhz- turbo-3600-mhz-cache-l2-1mb-tdp-65w-box-trinity

4. placa-de-baza-Asus-f2a55-m-lk-fm2-microatx

Placa de baza suporta procesoare de tip AMD + DDR3.

Doresc sa stiu daca se potriveste combinatia asta. deci voi scapa de ce am avut inainte si voi cumpara ce v-am spus, doar ca voi pastra sursa de 450W si Hard Diskul de 320 GB.

Răspuns Câştigător
| unNik a răspuns:

Daca se potrivesc frecventele eu zic ca fac o reteta buna.Eu judec d.p.d.v calitativ, ori ce ai ales tu acolo este ideal si la un pret cat de cat accesibil.Doar ca trebuie OBLIGATORIU sa iti iei si sursa noua, e slabuta aia a ta si decat sa risti sa iti prajesti tot ce ai cumparat mai bine ia-ti alta.Bafta!

6 răspunsuri:
| LaYeR a răspuns:

Eu zic ca e destul de buna combinatia, dar iti recomand o sursa mai puternica

| CristiN07 a răspuns:

Mda... ti-ar cam trebui o sursa mai buna big grin

| DinuMarian a răspuns:

Ma sperie sursa..si eu am avut la fel iar la o cadere de tensiune s-a ars si sursa si placa video din pacate.

| x3NoM explică (pentru DinuMarian):

Recomanda-mi o sursa sub pretul de 120 RON

| DinuMarian a răspuns (pentru x3NoM):

Http://www.pcgarage.ro/surse/floston/fl500-extra/
Merita toti banii..eu pe asta o am.

| DinuMarian a răspuns:

Eu zic sa mai strangi sa iti iei un procesor amd a8 x4 5600k este mult mai bun decat procesorul ales de tine..depinde daca vrei jocuri. daca nu pastreaza-l pe cel ales de tine.