| trixiiie a întrebat:

Salutări.
Am și eu o nelămurire, legată de un router Tenda. Acum trei zile, cei de la Diabi au schimbat frecvența (sau ceva de genul a zis aia) și mie nu îmi mai ia net nici laptopul, nici pc-ul, nici telefonul. Mi s-a spus să scot routerul din priză câteva minute, apoi să--l bag înapoi.
Într-adevăr, a mers. Problema e că trebuie să fac această operațiune de fiecare dată când pornesc laptopul x.x

Există ceva ce îi pot face să-și revină?

Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Reinstaleaza routerul! Ai acolo un buton de reset care cu o scobitoare il poti reseta!

| trixiiie explică:

I-am dat resetare la început și nu lua netul, după mi-au zis tâmpiții să îl scot din priză. Oricum, mulțumesc de răspunsuri, dau telefon mâine din nou să le spun cât de incompetenți pot să fie.
Mulțumesc!

| apokalipse96 a răspuns:

Salut!
Vezi ca ai un buton pe deasupra sau pe undeva de unde poti sa ii dai o restartare e mai mic decat celelalte...