| andrAurel a întrebat:

Saluut! Am si eu o intrebare: Cum se numeste masinaria/bancul care face crestaturi/taieturi/santuri in lemn, creand un orificiu in care sa intre alt lemn? Ca sa fie mai exact, o astfel de masinarie se afla pe clip-ul de pe YouTube de la link-ul: https://www.youtube.com/watch?v=zkRGroU8j2g la minutul 3:05. Nu cer neaparat sa mi se dea denumirea lui, as dori, mai de graba, un link de unde as putea achizitiona acest produs. Apreciez seriozitatea! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Masina de gaurit si mortezat.Cea din video este o masina cu burghiu care mai are un dispozitiv in jurul burghiului care taie colturile si iese gaura patrata.
Exista mai multe masini care fac asta.Cea mai practica ar fi masina de mortezat cu lant.