| nashu40 a întrebat:

Salve prieteni!
O intrebare scurta pentru cunoscatori : ce soft imi recomandati, care credeti ca este mai bun pentru a formata mai bine un hard Mini tools partition wizard sau Easeus partition master?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| User2 a răspuns:

Eu as spune sa nu te chinuiesti cu astea si sa dai formai la hard cand instalezi windowsul.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sau nici una.Din câte am dedus din întrebare vrei să formatezi un hard disc, nu?
Pentru asta recomand un utilitar Linux și anume Gparted sau Gnome Partion manager.
Se ia ISo-ul de aici:
http://gparted.org/
Se scrie pe un cd
Se butează cu el
De asemenea daca ai la îndemână un cd cu un sistem Linux bazat pe Debian poți instala gparted în mod live scriind în terminal:
sudo apt-get install gparted
Succes

| K0sti a răspuns:

Easeus