| anonim_4396 a întrebat:

(Scuze pentru categorie dar am nevoie de un raspuns rapid)
Am un laptop mini de vreo 4 ani care a ajuns pe mana fratelui meu care a bagat tot felul de jocuri si programe virusate. Am reusit sa le dezinstalez pe toate dar inca merge extrem de greu. Am dat scanare cu antivirusul si imi spune ca nu detecteaza nimic periculos. Cum pot sa-l fac sa mearga mai repede? Am nevoie de el sa-l iau cu mine in vacanta.
Mersi frumos! :*

Răspuns Câştigător
| StochitaCatalin a răspuns:

Instaleaza systemCare de pe iobit.com
O sa iti gaseasca toate problemele big grin

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îi faci un „restore", dacă ai posibilitatea.
Apoi să cauți programul utilitar „autoruns" sau să folosești comanda run> msconfig și să oprești toate progrămelele stupide care se lansează automat la pornirea sistemului, cu excepția antivirusului.
Și cam atât.

| bibi518 a răspuns:

Pai ce antivirus ai? sa stii ca nu toate sunt bune