| Emil2000 a întrebat:

Se merita sa imi cumpar tableta Samsung Galaxy Tab4 T320? Si de ce ar merita sa mi-o cumpar?

http://www.emag.ro/......DQLLZBBBM/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sincer? NU.
Are un ecran tft, adica se vede destul de prost. Are o rezolutie mica, chiar dezamagitoare la banii aia(parca e rezolutie de tableta de 400 lei). Memorie interna mica. Performante, praf, atat pot spune. procesorul e un Marvell PXA1088 e adevarat, ca nu e rau, sunt altele mult mult mai rele. Insa nu face banii astia. Tabletele de 350 lei cu procesaore quad au performante pe partea de procesare ma refer identice. Eu recomand sa mai pui o diferenta mica: http://www.pcgarage.ro/......-43-brown/ si sa cumperi acel Nexus. Are o camera mai buna, un display SUPER(rezolutia este mai mare decat full hd, rezultatul final: imagine de pana la 2 ori mai clara fata de acel tab4, plus culori mult mai bune).
Are 2gb ram, deci iar avantaj. Procesorul este si el unul mai performant. Insa cel mai mare avantaj, e ca e Nexus. Deci are actualizari de soft. Peste putin timp, o sa primeasca update la android L, care se lanseaza in toamna asta. Acel tab, posibil sa primeasca, posibil sa nu, si daca primeste, o sa se miste oricum mai greu. Iar spre final, acel Nexus are suport neoficial. Deci poti sa o modifci cum doresti tu.

| Emil2000 explică (pentru sltlp):

MS am sa ma mai uit.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este foarte foarte ok ca si performante in banutii aceia, o tableta foarte buna atat in aplicatiile uzuale, ca si jocuri.
De ce ar merita achizitionarea unei tablete? Pentru ca din seria mobilitate! happy

Bft!

| euAnonim100 a răspuns:

Da si nu! Depinde de ce vrei tu de la ea! Daca vrei sa descarci multe aplicatii (mai ales aplicatii mari care consuma si din menoria interna, dar si din RAM), sau daca doresti sa se vada foarte bine nu ti-as recomanda-o! Mai ales ca e de 7 inch, ceea ce o face si mai "imperfecta"!

Mai pe scurt, e un telefon putin mai mare, si cu performante medii!

Promit ca am sa caut si iti voi zice!

Daca vrei, poti intra aici si pot sa iti mai zic cate ceva despre tablete sau orice e legat de tehnologie! Daca intri iti dau si niste recomandari bune!

Te astept, iar in caz ca nu sunt online, te rog sa intri peste juma' de ora, o ora, vezi tu!

Sper ca te-am ajutat, sau mai bine spus, sper ca te voi ajuta! Funda?