| Dragobeta a întrebat:

Se poate ascunde o retea de internet?
Adica, sa nu i se vada numele. Sunt pe undeva acum unde pentru WIFI imi apar mai multe retele. La una dintre ele scrie "Retea ascunsa". Parca nu cred ca asta i-ar fi numele. Daca se poate ascunde numele, cum se face?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la setarile wi-fi a router-ului.
La numele retelei wi-fi scrii un numar de SPATII (de exemplu: 4).
Parola de conectare poate ramane neschimbata sau pui alta.
In acest mod nu se va vedea nume la retea, DAR trebuie sa te re-conectezi la ea.

| Dragobeta explică (pentru Bula):

Buna dimineata.
Se accepta doar spatii?
Voi incerca cand ajung acasa.
Nici o problema cu reconectarea.

| Bula a răspuns (pentru Dragobeta):

Spatiile nu se vad. happy

| Dragobeta explică (pentru Bula):

Aha! Cum am banuit. Dai si tu cu presupusul. Eu am nevoie de retea ascunsa, nu sa nu se vada numele. Ca asa... se vad spatii.

| Bula a răspuns (pentru Dragobeta):

De ascuns, se poate doar din fata ochilor (cu spatii).
Ascundere completa nu se oate, fiindca electronic/digital se poate gasi orice semnal de retea.

| MihaiMB a răspuns:

Din Windows la rețele.

| Dragobeta explică (pentru MihaiMB):

Multumesc. Ma duc sa caut.

Răspuns utilizator avertizat