| BCosmin14 a întrebat:

Se poate pune placa video la un laptop cu placa video integrata?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu se poate! Nu poti schimba componentele unui laptop la fel de usor ca in cazul unui desktop!

| SoulReaver a răspuns:

Nu poti din cate stiu eu. Eventual sa il bagi in service dar nu cred ca se poate. Nu se complica nimeni.

| K0sti a răspuns:

Bai fratilor, omul a intrebat daca poate pune o placa video externa la laptop si voi ii dati zor cu schimbatul de componente. V-am pus doua link-uri ca sa vedeti ca se poate, le-ati vazut?
Si maestre de la Laptop news, nu cumva asta e link-ul vostru? http://laptopnews.ro/......-2012.html
Deci se poate?

| strengaritzza a răspuns:

Eu am avut un Sony vaio, seria nu o mai stiu. Mi s-a ars placa video, din cauza ventilatiei slabe, se incingea foarte tare.
L-am trimis si la cluj la un service, au zis ca o schimba cu 400 de lei, am stat vreo 3 luni si nimic. Nu au reusit. L-am primit acasa, si m-am uitat pe net, sa vad daca nu gasesc vreo firma care cumpara laptopuri pentru piese de schimb, si l-am vandut cu 70 de euro. Deci mai bine da-l si tu asa. Nu o sa reusesti sa-l faci.

| BCosmin14 explică (pentru strengaritzza):

Cine a zis ca mi s-a stricat laptopul? laughing

| K0sti a răspuns (pentru BCosmin14):

happy

| ee a răspuns:

Eu am cautat dar nu am gasit nici una de cumparat?