| Deni22102016 a întrebat:

Se poate sparge ecranul telefonului daca e sparta folia?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tot mai protejeaza un pic. Dar pune alta folie.

| Lioana a răspuns:

Depinde de modelul de telefon. Daca are protectie Corning Gorilla Glass nu se sparge prea usor.

| Samariteanul a răspuns:

Daca nu esti atent si il darami se poate sparge ecranul si fara folie.

| 4ndr33y a răspuns:

Da. Sunt cazuri cand s-a spart ecranul sub folia de sticla securizata deoarece sticla a transmis socul mai departe.

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Cum zice 4ndr33y, au fost cazuri in care ecranul a absorbit tot socul loviturii, si folia chiar sa fie sparta. Daca centrul sparturii este in centrul ecranului, nu ar face rau sa verifici.
Dar, ai putea sa testezi daca ecranul e spart apasand pe ecran. Daca in jurul crapaturilor ecranul se face alb, ecranul e spart.