| Mario1994 a întrebat:

Daca nu e spart ecranul telefonului si folia de sticla e sparta putin, camera foto poate fi afectata? Credeti ca telefonul e socat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Daca in fata camerei sunt zgaraieturi sau mizerie, atunci imaginile vor fi mai "sterse", neclare.

2. Daca folia protectoare s-a spart, atunci nu mai poate face fata la ocaziile de lovire ulterioare, iar cioburile chiar pot strica mai tare display-ul. Din acest motiv e indicat sa schimbi folia cat mai repede, cu o folie de sticla rezistenta, chiar daca costa un pic mai mult.

3. Pentru a evita noi asemenea spargeri, este indicata folosirea unei huse bune, care fereste telefonul chiar si in caz de cazaturi mai intense.

| Mario1994 explică (pentru Bula):

Eu am verificat telefonul si nu are zgarieturi la ambele camere, pozele sunt la fel ca si inainte, de cand mi-am luat telefon nou, folia e sparta putin, o sa merg la service si sa ii puna alta folie de sticla, nu ma intereseaza pretul. laughing Am husa la el, nu e spart nimic. Folia e problema. laughing Mie mi se pare ca se vede clar display-ul, e in regula. Mulțumesc mult pentru răspunsul tău, îmi e de folos. Sarbatori fericite iti doresc. happy E cel mai enervant lucru ca toti patesc asta cu incidentul. happy

| Bula a răspuns (pentru Mario1994):

Consumabilele si piesele de schimb costa mai mult in timp, decat aparatul. Deseori nici nu gasesti piese de schimb elementare, esti obligat sa cumperi aparat nou. Face parte din Globalizarea Mondiala (a comertului).

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca tu esti șocată.

| GabiC1337 a răspuns:

Cum adica sa fie telefonul socat?

| Mario1994 explică (pentru GabiC1337):

Sa nu aiba socuri, nu intelegi? Dupa prima cazatura.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GabiC1337):

Adica afectat in urma cazaturii lovit bruscat.

| GabiC1337 a răspuns:

Nu, camera nu va afiectata cu nimic, nici cea frontala nici cea de pe spate.

| Rico_Tico_2000 a răspuns:

Daca folia sparta acopere camera decat o sa se vada naspa. Nu se va afecta cu nimic