| Gamingx61 a întrebat:

Se pot face cumparaturi online cu un card de debit brd?(maestro)
PayPal-ul imi da o eroare cand incerc sa verific cardul. deci nu merge.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca magazinul online de unde vrei sa cumperi accepta acest tip de card. Poti vedea asta la detaliile privind plata.

| zdrangoi a răspuns:

Da, poti face.
Insa pentru a putea face acest lucru trebuie sa te duci OBLIGATORIU la banca sa inchei un contract pentru Internet Banking.
Nu te costa absolut nimic, insa asta este modalitatea, indiferent de banca.
Ti se va da un sticker (ceva ca un breloc cu niste numere care se schimba la doua minute), pe care trebuie sa le tastezi in momentul cand faci o tranzactie, un fel de cod PIN, iti vei alege o parola din 10 litere si cifre, etc.
Ti se explica la banca totul.
Asa ca fugi intr-acolo!