| dox1337 a întrebat:

Nu se mai poate adauga card de debit la paypal? Am unul de la BRD, maestro si imi da o eroare cand incerc sa-l adaug. Vreau sa vand un cont de la un joc si sa primesc banii pe paypal si nu stiu daca mai pot sa-i scot pe card.

1 răspuns:
| outsidethebox a răspuns:

Nu ca ar fi de debit este problema, ci ca este Maestro! Fa-ti oricum unul decent, adica VISA, eventual MC(nu recomand in anumite situatii, poveste lunga).

Dar, de ce PayPal?
1. Au comisioane uriase
2. Au limitari la retragere
3. Pot decide sa "investigheze" tranzactia, caz in care iti vor tine banii mult si bine

PayPaleste bun daca vrei sa platesti ulterior, altfel poti sa uiti. Parerea mea!