| VIKZ a întrebat:

Se simte diferenta dintre un laptop care are hdd cu 5400 rpm si unul cu 7200 rpm? cel cu 5400 rpm are 4 nuclee 8 gb ram si 2gb placa video. sunt sanse sa se blocheze din cauza rotatiilor de la hdd?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, eu cel putin n-am simtit-o. Si HDD-ul nu are nuclee, nuclee are procesorul.
S-ar putea bloca laptop-ul doar daca HDD-ul ar fi defect, dar nu se blocheaza din cauza rotatiilor. Numai bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aş recomanda laptopul cu hdd cu 5400 rpm, 4 nuclee ( la procesor ) 8 gb ram şi 2gb placa video - NU are de ce să se "blocheze".