| anonim_4396 a întrebat:

So, incep cu inceputul, cand stau pe calculator, totul merge ok, dar cand sora mea se conecteaza la WiFi de pe telefon, pe calculator internetul merge foarte greu, nu ma pot uita la filme, paginile se incarca foarte greu si sunt nevoit sa opresc WiFi-ul. De ce se intampla asta si cum pot prevenii?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai mare viteza de internet

| lpavel a răspuns:

Cum poti preveni asta? Sa-ti bagi un net mai bun adica cu o viteza mai mare sau sa nu o mai lasi pe sora-ta sa se conecteze la net cand esti si tu conectat happy Bafta!

| octav005 a răspuns:

Posibil sa ai tu un calculator mult mai slab ca telefonul surorii tale.
nu poti compara un procesor de PC ex Intel de 1 ghz, placa de retea, cu un procesor de 1ghz versiune de mobil. Normal ca pc ESTE mult mai rapid si fluent.
posibil sa ai putina memorie ram la pc, sa iti incetineasca viteza.

| Pelmus_Antonio_1993 a răspuns:

Viteza netului este la minim probabil. poti contacta un operator ..sa trimita pe cineva. eu am dat viteza prea mare si nu mai mergea netul (nu stiu de ce )