| spyke321 a întrebat:

Spuneti-mi niste pareri despre Nikon D5100! As dori sa achizitionez acest aparat si vreau sa aflu opinia si cate ceva despre acest aparat!
Multumesc!

1 răspuns:
| Soldier92 a răspuns:

Il poti sterge de pe lista ta. e un aparat " bunicel " dar iti recomand Nikon D90 pentru ca: - are motor de focalizare incorporat ( aici ai un avantaj ca numai dai bani pe obiective cu focalizare si sunt si scumpe, si te poti axa si pe cele fara care sunt foarte bune).
- ISO obscen de mare
- Ergonomie foarte buna fata de d5100
- usor de folosit
-rapid
- materiale de calitate
Iti recomand cu caldura, o sa iti dai seama ce ii poate "pielea" dupa ce o sa il intelegi si ai sa vezi ca nu ai dat gres la aceasta alegere. Bafta big grin