| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa achizitionez o camera foto, mai exact NIKON D5100... exista utilizatori? ce sfaturi imi dati? fundita

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Scuze pentru raspunsul intarziat, sunt plecat din localitate.

Vezi ca e o oferta foarte interesanta la d5100 in perioada asta.
Anume, kit-ul D5100 + 55-200 din 3300 lei are reducere de 1000 de lei, deci ajunge la 2300 de lei.
55-200 e obiectiv de distanta, si o sa ai nevoie si de un 18-55 pe care il gasesti si la 200-300 de lei sau daca il vrei nou pe la 400 lei sau 500 (VR).
Cu siguranta merita acest pachet si chiar daca e un efort fata de ce te-ai gandit initial ca o sa cheltui, te alegi pe langa kit-ul pe care il vroiai si cu 55-200 (700 lei).

Daca ai avut control manual, stii despre ce e vorba si vrei sa inveti e ideal.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Ai mai avut un dslr sau macar unul cu control manual?
Ce oferta ai gasit mai exact si la ce pret, accesorii?
Ce obiective ai vrea sa mai achizitionezi (daca mai vrei)?

D5100 e un aparat foarte bun pentru clasa din care face parte, dar e posibil sa nu fie prea mult (in cazul in care nu o sa il folosesti decat ca pe o compacta adica pe auto, fara pretentii) sau prea putin in cazul in care deja ai alte pretentii (motor de af in body, display secundar pentru setari sau altele).

| Absinth9002 a răspuns (pentru virusake):

Am avut o camera compacta cu control manual.Nu stiu foarte multe despre DSLR-uri dar sunt dispusa sa invat...imi doresc sa invat sa il folosesc! Ma gandeam sa il cumpar cu obiectivul din kit 18-55 VR

| virusake a răspuns (pentru Absinth9002):

Scuze pentru raspunsul intarziat, sunt plecat din localitate.

Vezi ca e o oferta foarte interesanta la d5100 in perioada asta.
Anume, kit-ul D5100 + 55-200 din 3300 lei are reducere de 1000 de lei, deci ajunge la 2300 de lei.
55-200 e obiectiv de distanta, si o sa ai nevoie si de un 18-55 pe care il gasesti si la 200-300 de lei sau daca il vrei nou pe la 400 lei sau 500 (VR).
Cu siguranta merita acest pachet si chiar daca e un efort fata de ce te-ai gandit initial ca o sa cheltui, te alegi pe langa kit-ul pe care il vroiai si cu 55-200 (700 lei).

Daca ai avut control manual, stii despre ce e vorba si vrei sa inveti e ideal.

| Vandalism a răspuns:

Da este foarte buna, ti-o recomand cu caldura!