| Crash123 a întrebat:

Spunteimi si mie dc imi merg ca p. a jocuri pe win 7 si pe xp merg bine.am avut xp si incep sa apara jocuri cu, configuratii de directx 10 si xp-u suporta maxim 9 si am fost nevoit sa instalez win 7.mentionez ca am procesor dual core de 3 ghz 2 gb ram placa video de 1 gb. ce as putea sa fac ce configuratii ca sa mearga jocuriile mai bine plss spuneti-mi dau funda.chiar dau funda si am placa video care suporta dx 11 ati radeon hd5450

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Raducu1 a răspuns:

Asa cum i-am spus si altuia care avea aceeasi problema iti voi spune si tie:ar fi trebuit sa mai astepti, xp-ul nu a disparut inca de pe piata jocurilor video si tocmai de aceea mai bine ramaneai la ei, sunt inca multe jocuri care merg si pe xp.Va ajunge si el ca 2003 sau mai altele mai vechi, dar inca n-a venit momentul.
Windows 7 nu este testat, de aceea jocuri care aparent ar merge pe 7 au sanse mari sa NU mearga.

| Crash123 explică:

Da nu e asta frate dar unuia cu pc mai slab si tot cu win7 ai merge mult mai bine si nu stiu ce logica are chestia asta straight face

| Raducu1 a răspuns (pentru Crash123):

Ti-ai scanat calculatorul de virusi?

| Crash123 explică:

Da nu am nici un virus cum tiam mai spus nu stiu de la ce poate fii atat timp cat pe xp merge struna si me win 7 ca pla straight face

| Raducu1 a răspuns (pentru Crash123):

Atunci n-am idee.N-ai si tu pe cineva care sa iti poata gasi un raspuns concret? E cam ciudat, mai ales ca procesorul, placa si toate cele sunt foarte buna.

| Crash123 explică:

Pai asta ma baga si pe mine in cetza si il stiu pe unu care se pricepe la pc-uri dar nici el nnu are idee straight face