| cavalerul11 a întrebat:

Stici care va un program in care sa-mi maresc spatiul in D SI C ca mai am putin spatiu si vreau sal mai maresc dar cu ce software sal maresc dau funda celui ce imi da raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| SimpleWay a răspuns:

Eu personal nu am auzit de un soft cu care sa faci asa ceva dar am auzit ca poti sa iti cumperi GB. este ca un stick si iti formeaza inca un hard disk. du-te si intreaba la un service specealizat

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Nu exista programe care sa faca asa ceva. Spatiul ala e ceva fizic - efectiv - e plin si trebuie sa il golesti. Trebuie sa te apuci sa stergi de prin D ce nu-ti trebuie (eventual sa iti faci DVD-uri) si sa dezinstalezi (am spus sa dezinstalezi, nu sa stergi) programele pe care nu le folosesti de pe C.
Ca sa mai faci spastui pe C: trebuie sa stergi fisierele temporare care se aduna de la navigarea pe internet. S-ar putea sa ai o gramada. Asta se face astfel: te duci la Start -> Accesories --> System tools --> Disk Cleanup si alegi intai C - astepti sa scaneze, apoi bifezi toate casutele si dai OK. Astepti sa faca curat si pe urma o iei de la capat cu D.

| crouch a răspuns:

Poti face asta doar daca reinstalezi windowsul si stergi cele doua partitii, facand altele in locul lor big grin