| macelarutudor a întrebat:

Stie cineva cum se creeaza un server public Minecraft? Eu il am cu hamachi dar as vrea sa fie public!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Faci un port forward in router! Acel port ii va trimite pe cei ce se vor conecta la IP-ul tau spre PC-ul tau, implicit serverul tau. Eu asa mi-am facut serverul...

Dar nu pot sa-ti spun ce trebuie sa faci, pentru ca fiecare model de Router are meniul lui! Dar poti cauta pe net tutoriale...

PS: de ce ti-ai face server public?! Te vor hack-ui altii pentru ca prea multa lume va sti IP-ul tau si iti va trebuie si firewall bun la PC ca sa-i blocheze. Si in plus daca n-ai cel putin 8 Gb de RAM si un procesor Quad-Core nu vei mai putea folosi PC-ul acela la altceva cand va fi serverul deschis... mai ales daca sunt peste 20 de playeri. Si in plus consumi la curent... nu se merita.

1 răspuns:
| Kortagho2013 a răspuns:

|DNS: mcx.mcro.eu / fun.mcro.eu
|Mode: Minecraft
|Versiunea: 1.4.6
|Info: Server Hostat 24/7, Events,Warps,Spawn Zone, Kits, 40 SLOTURI ...etc =====> ONLINE