| Adrianadiafg a întrebat:

Stie cineva daca pot sa comand lucruri de pe site.ul asus.com? Ma uitam la un laptop dar nu vad daca pot sa dau comanda imi apar doar specificații.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pe asus.com nu se face comanda, se cumpara doar ce este expus pe site-ul lor si se plateste in acelasi timp.
Comezile le faci la magazinele care iti monteaza/asambleaza un computer cu componentele pe care le soliciti tu.
Din pacate, nu este avantajos sa cumperi computer, laptopuri si alte aparaturi electronice de pe site-uri internationale, deoarece te costa foarte mult taxele vamale si TVA-ul care-i aplicabil la toata suma.
In plus, daca ti s-a stricat laptopul si trebuie sa-l trimiti la reparat in strainatate, te costa o mana si-un picior.
Este mult mai ieftin si mai rentabil sa cumperi ceva de pe piata romaneasca, unde stii exact cat platesti, fara vama, fara TVA aplicat sumei in valuta, cu garantie si usor de trimis inapoi, daca-i cazul.

1 răspuns:
| wynter17 a răspuns:

Nu poti, chiar daca ai putea ar fi taxele vamale.prea mari.