| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o modalitate de a instala Windows XP, nu Vista sau 7, pe un harddisk extern in afara de Mojopac care nu functioneaza, din moment ce am Windows 7? Si daca se poate rula de la bootarea calculatorului, inainte sa se incarce Windows-ul, va rog explicati-mi ca la copii mici. Vreau Windows XP pentru jocuri si rapiditate

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Se poate instala, insa nu iti recomand, deoarece ar merge foarte prost(hdd extern e mai lent, are un timp de acces mai mare, plus acel cablu usb, unde se pierde multa multa viteza). Uite, un cablu usb 2.0(cum cred ca ai atinge 60 mb/s reali sau 480mbps, iar un hdd intern atinge minim 100 mb/s sau cel putin 1, 5gbps, iar la desktop min 3 gbps