| Bulbucel a întrebat:

Stiti ceva unitate buna, mai ales pentru minecraft, undeva la 400 - 500 lei, un prieten si-a luat o unitate la 500 lei si are 80fps-uri pe minecraft, si un sistem foarte bun, chiar m-am mirat, ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| heldeN a răspuns:

Dupa un search, am vazut ca minecraft nu e mare cersetor de resurse, la 470 lei poti lua dual core si nVIDIA gt210, cel putin minecraft va rula fara probleme

http://www.evocomputers.ro/......4bit-.html

app: actualul pc din ce e format? adica,ce procesor are, placa video, memorie ram?
Daca nu stii downloadeaza programul CPU-z, dai pe graphics pentru placa video, pe processor, iar pe memory pentru memoria RAM

| Bulbucel explică (pentru heldeN):

2500 ram, am adaugat acum 1 an inca 2gb ram, dar voi schimba unitatea, sistemul e prea praf.

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Daca ai un PC deja iti recomand bagi Memorie Ram! Cu asta se ''hraneste'' minecraft-ul happy. ( Minim 2 GB )