| ionut009 a întrebat:

Stiti cumva de ce tine bateria de la samsung galaxy ace s5830 atat de putin 5-7 ore sa raspunda doar care are acest tip de telefon si dau funda si spuneti-mi cum sa fac sa ma tina macar 3 zile va rog multumes anticipat.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Asa are si prietenul meu, insa, pe el il tine si cate 5-6 zile bateria, asta daca nu downloadeaza ceva de pe net, sau nu sta foarte mult pe net.
Depinde de cum i-ai formatat bateria si ce faci pe el zi de zi.
Daca esti tot timpul pe net, sau te uiti pe ceva pe net, bineinteles ca nu te tine mult, si incearca sa il ti destul de mult la incarcat, nu doar cateva minute sau o ora.

| ionut009 explică (pentru AlinaaAli):

Pai asvult muzica si din cand in cand mai intru pe mess si este nou telefonul este luat de luni.

| AlinaaAli a răspuns (pentru ionut009):

Nu stiu, lasa-l mai mult la incarcat, prietenul meu de obicei il pune seara, cand este gata bateria si il lasa pana dimineata, si nu butona mult pe el cand este la incarcatwinking

4 răspunsuri:
| Lorena08 a răspuns:

Ionut ai rezolvat ceva cu bateria? ca si pe mine ma tine la fel de putin si ma enerveaza la culme.

| ionut009 explică (pentru Lorena08):

Nup tot atat habar nu am ce sa ii fac.