| anonim_4396 a întrebat:

Stiti un program pe calculator cu care sa fac tabele?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Excel, word

| →Alee׃╳← a răspuns:

Programe Office utilizate la crearea unui tabel:
-Pentru ca un tabel să poată fi ușor inclus într-o prezentare, utilizați PowerPoint.
-Pentru un tabel care include formatări grafice complexe — cum ar fi liste cu marcatori, file particularizate, numerotare, indent agățat, formatare celulă individuală și celule scindate pe diagonală — utilizați Word.
-Pentru un tabel care include calcule complexe, analize statistice sau diagrame, utilizați Excel.
-Pentru tabele cu capacități puternice de sortare și căutare, utilizați Access sau Excel.
-Pentru capacități complete de bază de date relațională, utilizați Access.
-Pentru tabele cu aspect pagină Web sau cu rezultate din baze de date, utilizați FrontPage.

Eu ti-as recomanda Microsoft Excel2007