| miku2019 a întrebat:

Sunt posesorul unui wireless DIR-615. Cu Cd l-am instalat dar cand sa intru pe 192.168.0.1 desi nu scriu nici o parola imi zice ca parola este incorecta. Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Problema este ca nu scrii nici o parola. Este la fel ca si cum ai scrie o parola gresita si deci scrie parola care stii ca o are routerul din default.
User este Admin
Parola implicită este lăsat necompletata sau incearca tot cu Admin.
Daca nu merge, vezi ca in spatele routerului ai un reset button, tine-l apasat pana se aprind toate beculetele ( ~ 5 sec ), apoi revine la setarile din fabrica. Dupa procedura asta vei putea sa te loghezi cu userul si parola standard.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cumva trebuie sa intri pe 192.168.1.1? Incearca asa si vezi daca iti mai spune. Numai bine!