| shaytanpk a întrebat:

Sunt un gamer si vreau sa achizitionez ceva componente pc pentru jocuri de ultima generatie asadar va intreb:1.Procesoare:Intel (i7) sau AMD(cel mai bun de la ei? 2.PLaca video nVIDIA sau Ati radeon? ce spuneti?

2 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Foarte simplu.Intel si Nvidia.
In orice caz, nu-ti lua placa video Ati Radeon, sunt mai multe probleme de compatibilitate in jocuri.Placile video Nvidia sunt mult mai bine optimizate cu game-engine-ul jocurilor pe computer.

| Daniel415 a răspuns:

Intel si nVIDIA