| maaaag55 a întrebat:

Teleonul Karbonn Aura9 este asaltat de erori ca "Din păcate, Live Launcher s-a oprit.", "Din pacate, com.google.process.gapps s-a oprit.", "Din pacate, procesul android.process.acore s-a oprit.", "Din pacate, procesul android.process.media s-a oprit." sau erori asemănatoare de la aplicații " Din păcate, aplicatia X s-a oprit".
Am resetat hard-ul dar nu s-a schimbat nimic, nici nu cred că a mers deoarece totul e neschimbat. Nu s-a sters nimic din telefon. Am încercat să-l formatez din pc prin cablul usb dar nu merge. Nu stiu ce să-i mai fac.
Fundă!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si sotia mea a avut probleme de acelasi gen cu al ei. Singura solutie: resoftarea. Asta (pentru ca nu te pricepi) se poate face doar intr-un centru service.

Bula
| Bula a răspuns:

Un telefon nu se poate "reformata", doar un disc.
Fa-i o resetare la starea initiala (de fabrica), fiindca soft-ul pare deteriorat, mai mult ca sigur de ceva virusi.

| LTAA a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, telefonul este praf din punct de vedere software.
Singurul lucru bun pe care poti sa il faci este sa ii dai foc, sau daca ai chef de niste programare: root > custom rom.