| eduard200 a întrebat:

Știe cineva cum se montează Mini amplificator pentru banda LED RGBW am o banda de 15 metri și ultima rolă își pierde din puterea lumini și cică mi-ar trebui niște amplificator dar nu știu cum trebui montați. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se leaga impreuna capetele corespunzatoare a fiecarui fir al benzii.

| eduard200 explică (pentru Bula):

Pe am văzut ca mai are încă 2 fire separat care e treaba cu ele?

| Bula a răspuns (pentru eduard200):

Nu stiu despre ce fire vorbesti si nici nu ma intereseaza.
Cauti si legi laolalta cele doua capete al fiecarui fir, le legi laolalta, astfel va fi alimentat din ambele capete.
Pronlema rezolvata (fara "amplificator").

| sierra1 a răspuns:

"mi-ar trebui niște amplificator (?!)"

amplificatoru' ăla e de fapt o sursă de curent constant

| BalazsLed a răspuns:

Mini amplificatorul are o intrare input si o iesire output la intrare vine legat banda care deja lumineaza iar la iesire banda care urmeaza la cele doua fire se leaga plusul si minusul de la sursa.
daca ai legat gresit si s-a ars miniamplificatorul poti gasi de cumparat aici https://webled.ro/mini-amplificator-semnal-rgbw/