| TuRb0FiN a întrebat:

Știe cineva dacă radio de la cabina de dus este cu curent, eu am luaT o cabina de dus si nu știu dacă este cu curent.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ar trebui sa functioneze la curent aparatul de radio.Ca doar nu ii trebuie apa calda.

| Λndrei a răspuns:

Un radio este un aparat ce recepționează unde radio, (radiație electromagnetică). El conține o serie de elemente conectate între ele ce captează aceste unde și le transformă unde sonore,(pe scurt).
El ARE nevoie de alimentare electrică pentru acest lucru, fie că este conectat la o rețea electrică din casă, fie că are baterii.
În orice caz, este izolat. Deci nu va ajunge umiditate la circuite astfel încât să ajungi să te electrocutezi.

| K0sti a răspuns:

Nu mai cumparati obiecte pe care nu stiti sa le folositi!