| alexandra0000009 a întrebat:

Tocmai mi s-a stins pc
ma uitam la the iron empress si brusc ecranul negru si unitatea nu mai functiona(mi se oprise)
aveti idee ce ar putea fi si ce sa fac?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde...De ex daca s-a ars cpu(procesorul)cand il aprinzi sata ecranul negru si nu se aprind nici ledurile de la tastatura nici beep-ul de la bios nu se aude, daca e ceva de la rami aceiasi chestie doar ca se aprind ledurile de la tastatura, daca e placa video si se ardea apareau niste dungi rosi-verzi-albastre pe ecran. Daca ai placa de baza ceva mai recenta scoate placa video separata si vezi daca merge cu cea incorporata! Spor si o zi buna!

| ROB3RT89 a răspuns:

Insemna ca sa incins procesorul prea rau... Poti sa cureti coolerul de praf si sa adugi pasta termoconductoare si nu o sa mai ai probleme de genu!

| alexandra0000009 explică:

Dar cand l-am aprins totul era in regula

| SoraXOXO98 a răspuns:

Cred ca s-a ars placa video