| Bitza98COD a întrebat:

Tocmai vreau sa imi cumpar o placa video si... nu stiu daca placa video se potriveste la placa mea de baza
Placa pe care vreau sa o cumpar se numeste Gforce210 si placa mea de baza Gigabyte GA-K8NS. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu se va potrivii.Placa ta de bază este prea veche ca să suporte plăci video pe slot PCI-E v2.Placa ta de bază este cu slot AGP deci dacă vrei o placă video compatibilă cu ea, aceasta trebuie să fie pe slot AGP, X4 sau X8. Ceva de genul:
http://www.oktal.ro/......83870.html
Succes

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Incearca pe la sh-uri, nu stiu sa se mai fabrice pe agp... oricum sunt foarte slabe acelea, nu mai merita cumparate...

| Stefxn a răspuns:

Eu am o placa video mai buna pe un laptop cumparat acum 3 ani... pur si simplu irosesti banii aiurea pe placa aia.

| Kalyselo a răspuns:

Nu se potriveste. Ai slot Agp pe placa de baza deci iti trebuie placa video pe agp. Placa video gf210 e pe alot pci-e.