| emycraciun22 a întrebat:

Ce trebuie sa fac dupa ce montez o placa video ca sa functioneze(placa video este ATI RADEON 9800SE 256MB 128 BITI si placa de baza gigabyte ga-k8ns

Răspuns Câştigător
| Nyghtshadow a răspuns:

Montezi placa, pornesti calculatorul si instalezi driverele. S-ar putea sa se vada ciudat pana le instalezi dar stai linistit, e normal. Pe urma faci setarile de rezolutie din windows. Driverele sunt pe cdul cu care a venit placa cand ai cumparat-o. daca nu il ai, siteul http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx le are pe toate.

3 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Instaleaza driverul video. daca nici asa nu merge inseamna ca nu e compatibila cu placa de baza. s-ar putea rezolva printr-un upgrate de bios. dar nu cred ca e cazul. instaleaza driverele corecte si o sa mearga

Răspuns utilizator avertizat
| bogdyronaldo99 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=uUY0tP5jYIo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cF6LiVOFOz0

aceste link-uri sunt de pe Youtube. Sper sa te ajute.iti arata cum sa asamblezi un calculator, uitete atenta la partea cand se monteaza placa video.Mult noroc. Funda?