| DannyR0 a întrebat:

Un laptop marca Asus presupun ca o sa aiba si el tot placa de baza Asus, nu? big grin

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu. Cel mai probabil Clevo. Si mai probabil sa fie fabricat de Foxconn si nu de Asus. Oricum... daca vrei laptop, NU iti lua laptop. Iar daca e musai sa iei laptop Asus, NU lua laptop Asus.

| DannyR0 explică (pentru KodrutZ):

Nu vreau sa achizitionez laptop laughing. Era doar o intrebare pentru ca trebuie sa ma duc la cineva sa instalez un windows iar Asus are un bios mai intractiv in care poti umbla cu mouseul. big grin De aici si scopul intrebarii mele.

| KodrutZ a răspuns (pentru DannyR0):

Eh, depinde de la caz la caz. Laptopurile au biosuri jalnice in general...winking

| K0sti a răspuns (pentru DannyR0):

Doar la desktop, nu la laptop! Te musca tastatura?

| RAY a răspuns:

Productori doar asambleaza componentele atat, ca scrie Asus nu inseamna ca Asus a facut placa aia sunt cateva mari fabrici care fabrica nu fiecare productor fabrica exact ca la cpu Intel vs amd, placa video, ram, hard etc

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Logic. placile de baza de laptop nu merg puse de pe un laptop pe altu.