| Wehrmacht a întrebat:

Un procesor pentium 4 3.00Ghz pus pe langa o placa video mai buna si ram mai mult decat cere un anume joc, poate egala acelasi joc jucat cu un dual core la 2.00Ghz?

4 răspunsuri:
| Shaddar a răspuns:

Daca jocul nu e optimizat pentru dual core, da.Mai e o chestie, poti avea o placa mai buna, daca procesorul e mai slab, o limitezi si pe ea.

| contvechiidc a răspuns:

Hmm nu cred happy dual core = 2 procesoare a cate 2.00 ghz...

| c3s6t9y a răspuns:

Nop Dual Core e mai bun decat p4 ala. nu irosii banii pe ram si video daca vrei sa joci strange pentru dual core minim daca vrei jocuri

| Wehrmacht explică (pentru c3s6t9y):

Placa video este cea mai importanta in gaming dupa aia RAM si procesor.Eu vroiam doar un raspuns la intrebare.