| Bl00dAngel a întrebat:

Un procesor se poate monta pe orice placa de baza sau trebuie un anumit model?

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Trebuie sa aiba acelasi socket ca placa de baza pentru a merge.

| presus a răspuns:

Depinde de model.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Daca nu ai socketul necesar, nu prea! happy

| JustinDaniel a răspuns:

Da, se poate pe orice model mai ales Asrock, ii mai pui tu un i7 4.0 ghz happy QuardCored si iti merge pc brici.

Răspuns utilizator avertizat
| Cl3ar a răspuns:

Nu,socket-ul procesorului trebuie sa fie compatibil cu cel al placii de baza de exemplu: daca ai un procesor Amd Athlom x2 3,2ghz socket Am3 iti trebuie o placa de baza cu socket Am3 sau Am3+