| SerenaSmiley a întrebat:

Un program sau un site unde pot sa maresc pozele/imagini astfel incat sa ramana la aceeasi claritate?

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci asta. Le poti mari putin, dar cu cat rezolutia creste, cu atat claritatea e mai scazuta.
Poti face asta in Paint. Deschizi poza in Paint (click dreapta pe poza--->Open with--->Paint) si cand se deschide apesi CTRL + W.
Ti se deschide o fereastra si acolo schimbi valorile unde vrei sa modifici. Daca vrei sa fie mai mare pui la orizontal si la vertical o valoare mai mare de 100. Daca vrei mai mica pui sub 100.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Claritatea este data de rezolutie(adica cati pixeli are o poza). Cu cat faci poza mai mare, rezolutia creste (adica pixelii se inmultesc si imagine devine mai neclara).

Cel mai bine, cauta imagini cu rezolutii foarte mari si vei putea sa le folosesti cum vrei tu, avand aceeasi calitate ridicata.

O zi placuta happy