| anonim_4396 a întrebat:

Unde gasesc cele mai bune centrale?

Răspuns Câştigător
| delia_8014 a răspuns:

Te referi la centrale termice de apartament? alegerea centralei propriu-zise nu o faci tu, ci, in functie de planul casei (volum necesar a fi incalzit, nr, pereti exteriori, etc) reprezentantul firmei pe care o contactezi; iti recomand junkers, saunier-duval s. a

3 răspunsuri:
| doinastela a răspuns:

Per total. Viessmann

| poliana a răspuns:

Incearca la o firma autorizata care vinde centrale termice si nu te jena sa intrebi orice despre centrala daca ai ceva nelamuriri. ei o sati spuna ce este mai bun in facut.de cati bani ai disponibili pentru a o cumpara si de ce capacitate ai nevoie pentru. apartament sau casa, pe lemn sau gaz, etc.

| arenainstalatiilor a răspuns:

Pentru a putea sa-ti recomandam care sunt cele mai bune centrale termice, trebuie sa ne ajuti cu mai multe date tehnice. Pe ce combustibil doresti centrala : pe gaz, pe lemne, electrice.