| Cervinschi_Cosmin_1996 a întrebat:

Unde pot gasi driverele importante pentru Windows xp SP3
Internet,audio,etc?
Am instalat windows xp sp3 si nu am nici un driver.

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Spune modelu placi de baza daca ai PC sau modelu daca ai laptop.
pentru placa de baza dai start run si scrii dxdiag, dai enter si la sistem model scrie modelu placi de baza

| RAY a răspuns:

Foarte greu cu drivrele pentru xp, incerca cu drive pack solution

| K0sti a răspuns:

La producatorul placii de baza nene, inca e un mister pentru voi treaba asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai laptop sau Pc? internetul este prin cablu? Ai router wifi? De pe ce dispozitiv scrii acum? Raspunde-mi la intrebari si cautam o solutie.

| Cervinschi_Cosmin_1996 explică (pentru anonim_4396):

Am instalat windows xp pe un pc, este conectat la internet prin cablu, are si router wifi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cervinschi_Cosmin_1996):

Atunci daca esti deja conectat la internet, treaba e mai usoara.Descarci Driver booster si scanezi cu el Dupa ce scanezi, dai pe update all. Tise vor descrca si instala driverele standard. Din pacate pentru XP nu se mai gasesc driverele la zi dar sunt bune si cele ce ti le descarca si instaleaza acest program.

http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

sau

http://www.driverupdate.net/download.php

| DryIce a răspuns:

Cauti ce nume au componentele hardware si cauti driverele cu numele componentelor tale si pentru windows xp. Download, instal, gata. Mare lucru. Cum aflii numele la componente - click dreapta my computer, proprietati, device manager, acolo apar toate componentele listate cu numele si functia lor.

| Cervinschi_Cosmin_1996 explică (pentru DryIce):

In primul rand am nevoie de driver pentru placa de retea...ce driver sa descarc
pentru placa de retea?

| DryIce a răspuns (pentru Cervinschi_Cosmin_1996):

Ce nume are ea? seria si numele zi + si pe cati biti e windowsul