| Mariya5 a întrebat:

Unde se salveaza pozele facute cu Print Screen(SysRq) de pe tastatura?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci in Start/Paint si acolo dai clik pe lipire si iti apare print screenul facut de tine pe care il salvezi ca imagine jpg sau png.

| jabiilord a răspuns:

Atunci cand apesi Print Screen poza se salveaza in memoria calculatorului numita clipboard.
Pentru a salva poza trebuie sa folosesti un program gen paint, photoshop in care dai paste sau CTRL+V
Daca ai si alte intrebari sau te intereseaza si alte Tutoriale despre calculatoare, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| mihaip1 a răspuns:

Trebe sa intri in paint si sa dai dreapta click--->paste
sau intri in paint si apesi ctrl+v, salvezi oriunde si tadaaaaaa.

BTW, Safari sucks...

| DaDuSH a răspuns:

Nu se salveaza, du-te in paint si dai ctrl+v si apoi salveaza u

| xXxRaduxXx a răspuns:

Nu se slaveaza... dupa ce apesi pe buton PrtSc deschizi paint si dai paste... apoi salvezi poza acea. jpg sau ce format vrei.

| InStYle a răspuns:

Dai print creen si intri in PAINT si apesi ctrl+V si iti apare imaginea acolo(funda pls)

| inna_8632 a răspuns:

Pe desktop.