| slow0 a întrebat:

URGENT! Am cumparat nou un Samsung Galaxy S4 de la Altex, acum o luna si i-am spart displayul, mi-l vor inlocui? Il am in garantie! Funda

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti reparatia, garantia acopera doar defectiunile de fabricatie, nu si cele produse din vina ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! Stai bland. Ti-l vor repara doar contra cost. Suna la ei: 021 9196.
Te vei convinge ca nu ti-l repara de cat contra cost.

| KodrutZ a răspuns:

Si scrie cumva in certificatul de garantie ca iti e reparat/schimbat cind dai cu el de pamint/te asezi pe el/alte chestii care tin exclusiv de neatentia ta sau nu au nici o legatura cu calitatea produsului?

| Scherimuvi a răspuns:

Iti va inlocui display-ul, dar depinde de ce minciuna inventezi, pentru ca te vor intreba "cum s-a intamplat".

| slow0 explică (pentru Scherimuvi):

Pai invata-ma

| Scherimuvi a răspuns (pentru slow0):

Imi pare rau, eu nu am asa ceva in caracter -sa mint-. Mult succes.

| Eastwood a răspuns:

Suna la ei si vezi, dar nu cred, doar daca avea vreo defectie tehnica, eu asa stiu!