| laviniauntila a întrebat:

URGENT! Ce pot sa-i fac telefonului meu (S5) daca s-a bocat. Adica, stateam pe el si a inghetat ecranul, dupa care l-am inchis. Si acum nu se mai deschide. Ce sa fac?

12 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Buna!

Incearca sa ii scoti bateria si sa o bagi din nou, apoi pornire. In principiu, ar trebui sa isi revina.
Daca nu, inainte sa il pornesti... tine apasat volum jos, butonul central si butonul de pornire pana porneste. O sa iti apara un meniu, selectezi cu butoanele de volum optiunea ''reboot'' si ar trebui sa fie ok.

Seara buna!

| laviniauntila explică (pentru Roxin):

Mersi...

| Roxin a răspuns (pentru laviniauntila):

Astept sa imi spui daca s-a rezolvat. Daca nu, ar mai fi o solutie. Putin mai complicat, dar e o solutie. happy

| laviniauntila explică (pentru Roxin):

Pai i-am dat reset total..si inca nu face decat sa se downloadeze

| Roxin a răspuns (pentru laviniauntila):

Nu reset total...reboot. Sau quit...Deci de pornit a pornit. Bun. Scoate din nou bateria si porneste-l normal acum.

| laviniauntila explică (pentru Roxin):

Nu face nimic

| Roxin a răspuns (pentru laviniauntila):

Nu se mai aprinde? Un id de skype sau facebook ai? Da-mi-l in privat ca asa imi e greu sa iti explic ce si cum.

| laviniauntila explică (pentru Roxin):

Intra la Helena Khalifa...nu sunt pe contul meu acum

| Roxin a răspuns (pentru laviniauntila):

Pffff, nu gasesc pe nimeni cu acest nume. Un link?

| Roxin a răspuns (pentru laviniauntila):

Bun. Am trimis cerere. Scrie-mi si te ajut.

| laviniauntila explică (pentru Roxin):

Nu apare