| danyel15 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Peste cateva zile (nu mult) o ruda de-a mea are o nunta. As vrea sa cuprind aceste momente extraordinare. Precizez, am o camera digitala de la Sony ( Dcr-trv285) cu handycam,,,, Vrea sa stiu, cum pot pune pozele-video-urile de pe caseta in calculator.Precizez am Windows XP si am cd de instalare, cablu USB etc de la camera .....In concluzie : Cum pot pune pozele-video-urile de pe caseta pe PC? FUNDA! Fara raspunsuri gen:"cauta cartea de instructiuni sau baga cablu USB in pc si camera, Nu! Iar cartea de instructiuni este scrisa in alta limba deoarece camera am cumparat-o din IRAQ. Ajutor!

4 răspunsuri:
| Tdenis a răspuns:

Nu se poate prin usb. Ai nevoie de un cablu firewire, si la pc un slot pentru acest gen de cablu. Poti arunca o privire si aici: http://forums.driverguide.com/showthread.php?t=61911

| danyel15 explică (pentru Tdenis):

......nu pricep! De unde pot sa fac rost de el?

| Tdenis a răspuns (pentru danyel15):

Da. dar ai port la pc pentru mufa dinasta?