| anonim_4396 a întrebat:

Va rog nu raspundeti decat daca va puteti numi tehnician IT (vreau doar pareri avizate nu amatoare, multumesc!)
Deci, windows original, curat tocmai instalat cu toate configuratiile asa cum trebuie etc, fara programe uzuale instalate, decat SuperAntispyware. Am scanat, totul in regula! Nu a gasit nimic. Instalez Google Chrome, intru in contul de gmail, inchid si scanez din nou. Gaseste asta:
https://i.postimg.cc/DzyTp4LN/6.png
https://i.postimg.cc/zBy18mdS/3.png
Intrebare. Ce fac sa scap de asa ceva, ca nu reusesc nici macar dupa reinstalarea windows-ului 10 care a fost descarcat astazi de pe Microsoft. Sau este in regula sa le trec la Trusted? Voi ce ati face? Am resetat si ruterul si parolele la el, nu stiu ce mai pot face...

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

De multe ori cand intri pe un website iti da un mesaje de antentionare ca acel website foloseste cookies, este ceva normal, nu este virus si nu ai de ce sa-ti faci probleme.
SuerAntiSpyware este de fapt un spyware la randul lui, nu-i ceva de incredere si nici ceva ce-i necesar sa ai instalat pe PC.

Baga un antivirus normal, renunta la porcariile care contin spyware in nume si nu o sa mai ai problema.

Daca chiar preferi sa fi paranoic si sa scapi de cookies, poti sa folosesti modul de incognito de fiecare data cand deschizi chome-ul.
https://chrome.google.com/......mdepfmipai

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ha, ha, ha, te-ai speriat de cookies! Toate browserele de la toți oamenii salvează cookies. Poți să le ștergi din când în când cu Bleachbit sau Privacy Eraser (gratuite și curate).

Răspuns utilizator avertizat
| utilizatorsexy a răspuns:

Tehnician IT auzi laughing
Habar n ai ce e ala da’ vrei parere avizata
Wow, ti a gasit cookies in chrome, mare lucru
Le iei si le stergi si dezactivezi cookies din browser

Problema rezolvata