| liviu89 a întrebat:

Va salut pe toti.
puteti sa va dati cu parerea la acest calculator, o sa il cumpar mai mult pentrujocuri :d
Procesor Intel® Core™ i5 2310 (2, 90GHz, 6Mo)
4Go Bicanale SDRAM DDR3 pot sa ajunga pana la 6 Go1 la 1333 MHz '- 2 locatii DIMM
hard SATA poate sa ajunga la 1000 Go (7200 tr/min)
placa video
Carte graphique AMD Radeon™ HD 6450 de 1Go DDR3
(Ps: imi scuzati traducere este aproximativa)

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Un prieten si-a facut un pc pe bucati acum o luna, avand acelasi model de i5 ca cel de sus.Acum doreste sa isi cumpere un ATI HD 6850/6870.Ai putea sa optezi si tu pentru astea, sau daca preferi nVidia, mergi pe GTX 460/560.

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Placa video trage in jos tot sistemul, e destul de slaba.In rest e un sistem super bun.

| liviu89 explică (pentru Bogdanux):

Cam naspa eu asta vroiam mai bun thinking

| Bogdanux a răspuns (pentru liviu89):

Alte variante la pretul pc-ului asta mai sunt? Poate gasesti ceva echilibrat.

| liviu89 explică (pentru Bogdanux):

Processeur : Intel® Core™ i3-2100 (3.10 GHz)
Mémoire : 4096Mo DDR3 1333 (2 x 2048Mo)
Disque Dur : 1000Go
Lecteur optique : DVD Super-Multi 16X
Lecteur de carte : 6 en 1
Carte Graphique : Nvidia 405 1GB DVI/DP LP
(altul, cam acelasi pret)

| Bogdanux a răspuns (pentru liviu89):

Asta e si mai slab...

Mai bine ti-l cumperi pe cel zis de tine si pe viitor pui o placa video de calibrul procesorului.

| liviu89 explică (pentru Bogdanux):

De genul?
da un exemplu te rog

| Bogdanux a răspuns (pentru liviu89):

Un prieten si-a facut un pc pe bucati acum o luna, avand acelasi model de i5 ca cel de sus.Acum doreste sa isi cumpere un ATI HD 6850/6870.Ai putea sa optezi si tu pentru astea, sau daca preferi nVidia, mergi pe GTX 460/560.

| andyutu23 a răspuns:

Da e foarte bun pc mai bagati 1 T memorie la HD si cautati o placa de baza mai buna si totul e ok...dar merge si asa!