| PendragonXD a întrebat:

Vreau sa achizitionez un laptop pt gaming... buget pana in 3500 lei... vreau sa pot instala win 7 ultimate pe el cu tot cu drivere

19 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Laptopul e bun care l-ai recomandat si windows 10 e un **** mai bine bagi win8.1. dupa parerea mea un laptop nu e facut pentru jocuri mai bine iti iei un desktop, cu 35 de mil faci unul destul de bun si mai bun ca un laptop

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru HuShEr):

Se poate face un desktop, dar respectivul doreste laptop. Eu cred ca un laptop poate rula jocurile fara probleme atata timp cat sistemul de racire este facut ca la carte.

| HuShEr a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Da pot rula am avut si eu un laptop de gaming sa zicem doar ca intr-un an a obosit pur si simplu, nu mai rula cum trebuie desi sistemul de racire era bine gandit, pe cand un desktop oboseste mult mai greu. dar acum na fiecare cu gusturile lui, parerea mea e ca daca vrei gaming iti iei un desktop iar daca vrei mobilitate iti iei un laptop

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Daca vrei mobilitate, renunti la gaming! Sau iei asa ceva: http://www.epasystems.ro/wp-content/uploads/2015/02/inside-laptop-msi.jpg

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Da chiar si cu laptopul ala in maxim 2-3 ani nu mai poti rula asa bine jocurile pe el te asigur eu.

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Daca e intretinut, poti! Bine, asta daca te tine buzunarul si esti lovit la mansarda sa dai 100 milioane pe un laptop din ala...

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Pai vezi, dai prea mult pentru gaming mobil. cu 100 de mil iti faci si un desktop bun si iti cumperi si un laptop pentru mobilitatewinking

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru HuShEr):

Eu vreau laptopul al pentru facultate. Ma pot juca pe el jocuri la rezolutie hd si detalii low. Acasa am desktop si merg bine jocurile la rezolutie mare si detalii maxime.

| HuShEr a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Daca il vrei pentru facultate incearca un Asus din gama rog sunt destul de ok cauta pe pc garage gasesti acolo

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Nu-mi spune mie, ca eu stiu! Oricum, eu sunt antilaptop, desi vand asa ceva! In afara de mobilitate nu are niciun avantaj, din contra, bani aruncati!

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Mobilitate ai foarte bine si cu o tableta buna si ocupa si mai putin spatiu

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Corect, bravo!

| K0sti a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Daca vrei pentru facultate, iei asa ceva: http://www.epasystems.ro/product-category/laptopuri/
Laptopuri clasa business, lucrate altefel decat ce e la noi in comert, am explicat acolo si facute special pentru trafic greu!

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

Da da el vrea ceva de gaming, cred ca unul cu i3 sau un i5 ar fi mai accesibil dar jocurile o sa mearga pe mediu-low

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Si eu vreau sa stau la soare in Caraibe...si popa si hot...

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

laughing)) si eu as vrea multe dar ma limitez la posibilitati. oricum cu 35 de mil pe un laptop nu o sa se poata juca in fhd pe highwinking

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Instaleaza w10 e mai bun si in jocuirle ce vor veni cu dx12 vei folosii si plaa video integrata si cei dedicata.
Eu zic sa mea economisesti si sa-l iei pasta
http://www.altex.ro/......3-free-dos

| PendragonXD explică:

Am gasit! =)...nu iau Pc pentru ca sunt la bunici si aici nu il pot instala intr-un loc....si ce ziceti de asta?

http://www.pcgarage.ro/......dark-gray/