| KppA a întrebat:

Vreau să cumpăr o tabletă grafică și pentru că sunt începător am căutat modele mai ieftine. Dintre
WACOM One Small CTL-472-S și Genius MousePen I405X ce ar fi mai bine să aleg?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Eu am un WACOM One Small model putin mai vechi si o alta tableta tot asa ca genius, care are baterie in creion.
Cea cu baterie in creion are dezavantajul ca dupa un timp intra creionul in asteptare si trebuie repornit apasand cu el in afara spatiului de scris. La acea tableta care nu e wacom, cursorul oscileaza, chiar daca creionul sta fix si daca trag incet o linie dreapta imi iese o linie tremurata, iar daca tin creionul intr-un punct, imi iese un punct mai mare.
La tableta wacom, creionul nu are baterie, liniile ies mai drepte, cursorul e mai stabil, creionul nu intra in asteptare, deci e activ nonstop.

Daca ar fi sa aleg intre wacom si genius as alege wacom.

| KppA explică (pentru Algo098):

Mulțumesc de răspuns! happy

1 răspuns: