| nicu_4776 a întrebat:

Vreau sa cumpar un Acces Point dar nu stiu daca e bun sa prind wireless de la distanta de 800-1km. acesta este linkul: http://www.emag.ro/extender-wi-fi-universal-edimax-ew-72 38rpd/pd/DHJVVBBBM/

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu prinzi.stai calm

| SouLIce a răspuns:

Nu poti prinde semnal de la o asemenea distanta, depinde si de routerul de la care se primeste semnal, dar eu nu stiu routere care sa aiba o arie de acoperire de 1 km

| nicu_4776 explică (pentru SouLIce):

Care e diferenta dintre un AP de interior si unul de exterior?

| cornelmircea1980 a răspuns:

Ca 500 - 600 de m

| nicu_4776 explică:

Cu ce AP pot prinde semnal, imi puteti da linkuri sau sfaturi?